Diode: switching; SMD; 100V; 0.2A; 6ns; Package: reel,tape; SOD923
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS16P2T5G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: BAS16P2T5G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 100V; 0.2A; 6ns; Package: reel,tape; SOD923
| Mounting | SMD |
| Case | SOD923 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. forward impulse current | 500mA |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Power dissipation | 240mW |
| Reverse recovery time | 6ns |
| Type of diode | switching |
| Capacitance | 2pF |