Diode: switching
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
BAS16SH6727XTSA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: BAS16SH6727XTSA1
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SOT363 |
| Semiconductor structure | triple |
| Max. off-state voltage | 80V |
| Max. load current | 200mA |
| Max. forward impulse current | 4.5A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 1µA |