Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS16TS-AU_R1_000A1
Tootja: PanJit Semiconductor
Tootja tootekood: BAS16TS-AU_R1_000A1
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SOD523 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 125mA |
| Max. forward voltage | 855mV |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 6ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 1µA |