Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS16VY-QH
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BAS16VY-QH
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOT363 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | triple independent |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 250mW |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 50µA |