Diode: switching; SMD; 85V; 0.15A; 4ns; Package: reel,tape; SOT323
Kordarv:
25.0
Minimum quantity:
25.0
Tootekood:
BAS16W
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: BAS16W
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 85V; 0.15A; 4ns; Package: reel,tape; SOT323
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 85V |
| Max. load current | 300mA |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 150mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Power dissipation | 200mW |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 50µA |