Small Signal Diode, Single, 100 V, 175 mA, 1.25 V, 4 ns, 4 A
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
BAS16WF
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BAS16WF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Small Signal Diode, Single, 100 V, 175 mA, 1.25 V, 4 ns, 4 A
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 3 |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 175mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Max operating temperature | 150°C |