Diode: switching; SMD; 100V; 0.2A; 6ns; SOD523; Ufmax: 0.715V; 200mW
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS16XV2T5G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: BAS16XV2T5G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 100V; 0.2A; 6ns; SOD523; Ufmax: 0.715V; 200mW
| Mounting | SMD |
| Case | SOD523 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. forward impulse current | 500mA |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 715mV |
| Power dissipation | 200mW |
| Reverse recovery time | 6ns |
| Type of diode | switching |
| Capacitance | 2pF |