Diode: switching; SMD; 120V; 0.2A; Package: reel,tape; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS19LT1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: BAS19LT1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 120V; 0.2A; Package: reel,tape; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 120V |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | switching |
| Capacitance | 5pF |