Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS21-G3-08
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BAS21-G3-08
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SC59 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. load current | 200mA |
| Max. forward impulse current | 2.5A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 100nA |