Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS21C-TP
Tootja: MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
Tootja tootekood: BAS21C-TP
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 250V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 2.5A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 1µA |
| Capacitance | 5pF |