Diode: switching; SMD; 250V; 0.2A; 50ns; Package: reel,tape; SC88A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS21DW5T1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: BAS21DW5T1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 250V; 0.2A; 50ns; Package: reel,tape; SC88A
| Mounting | SMD |
| Case | SC88A |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | double independent |
| Max. off-state voltage | 250V |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | switching |
| Capacitance | 5pF |