Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS21DWAQ-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: BAS21DWAQ-7
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SOT353 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | double independent |
| Max. off-state voltage | 250V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | switching |