Diode: switching
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
BAS21E6433HTMA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: BAS21E6433HTMA1
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SC59 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 250mA |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 350mW |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 100nA |
| Capacitance | 5pF |