Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS21SW,115-1
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BAS21SW,115
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 250V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 9A |
| Load current | 225mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Power dissipation | 200mW |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | switching |