Diode: switching; SMD; 250V; 0.2A; 50ns; SC74; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS21TMR6T1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: BAS21TMR6T1G
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 250V; 0.2A; 50ns; SC74; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SC74 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | triple independent |
| Max. off-state voltage | 250V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | switching |