Diode: switching; SMD; 200V; 0.2A; 50ns; SOT23; Ufmax: 1.25V; 0.225W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS21TR
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: BAS21TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 200V; 0.2A; 50ns; SOT23; Ufmax: 1.25V; 0.225W
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Max. forward impulse current | 2.5A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Power dissipation | 225mW |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 100nA |
| Capacitance | 5pF |