Diode: switching
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
BAS21VD,135
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BAS21VD,135
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SC74 |
| Semiconductor structure | triple |
| Max. off-state voltage | 250V |
| Max. load current | 200mA |
| Max. forward impulse current | 16A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 100nA |