Diode: switching; SMD; 200V; 200mA; 50ns; SOT323; Ufmax: 1.25V; 250mW
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
BAS21WR13-DIO
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: BAS21WR13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 200V; 200mA; 50ns; SOT323; Ufmax: 1.25V; 250mW
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 625mA |
| Features of semiconductor devices | small signal, superfast switching |
| Max. forward impulse current | 2.5A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Power dissipation | 250mW |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | switching |
| Capacitance | 5pF |