Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS28-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: BAS28-7
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SOT143 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | double independent |
| Max. off-state voltage | 85V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Load current | 215mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |