Diode: switching; SMD; 85V; 0.2A; Package: reel,tape; SOT143; 330mW
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS28E6327HTSA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: BAS28E6327HTSA1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 85V; 0.2A; Package: reel,tape; SOT143; 330mW
| Mounting | SMD |
| Case | SOT143 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | double independent |
| Max. off-state voltage | 85V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Power dissipation | 330mW |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |