Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 90V; 0.2A; 50ns; SOT23; Ufmax: 1V
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 90V |
| Max. load current | 250mA |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | switching |