Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS299-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: BAS299-7
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | quadruple |
| Max. load current | 900mA |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Max. forward impulse current | 9A |
| Load current | 300mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 6ns |
| Type of diode | switching |