Diode: switching; SMD; 100V; 250mA; 3ns; Package: reel,tape; SOD323
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
20.0
Tootekood:
BAS316,H3F(T
Tootja: TOSHIBA
Tootja tootekood: BAS316,H3F(T
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 100V; 250mA; 3ns; Package: reel,tape; SOD323
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. load current | 500mA |
| Max. forward impulse current | 1A |
| Load current | 250mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Power dissipation | 230mW |
| Reverse recovery time | 3ns |
| Type of diode | switching |
| Capacitance | 0.35pF |