Diode: switching; SMD; SOD323
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS316_R1_00001
Tootja: PanJit Semiconductor
Tootja tootekood: BAS316_R1_00001
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; SOD323
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. load current | 500mA |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 250mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 500nA |