Diode: switching; SMD; 100V; 250mA; 4ns; Package: reel,tape; SOD323
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS316-TP
Tootja: MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
Tootja tootekood: BAS316-TP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 100V; 250mA; 4ns; Package: reel,tape; SOD323
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Load current | 250mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Capacitance | 1.5pF |