Diode: rectifying; SMD; 100V; 0.25A; 4ns; Package: reel,tape; 200mW
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS316WS-DIO
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: BAS316WS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 100V; 0.25A; 4ns; Package: reel,tape; 200mW
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323F |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. load current | 4A |
| Features of semiconductor devices | superfast switching |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 250mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Power dissipation | 200mW |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |