Diode: rectifying
Kordarv:
25.0
Minimum quantity:
25.0
Tootekood:
BAS316WT
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: BAS316WT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOD523F |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Features of semiconductor devices | small signal, superfast switching |
| Max. forward impulse current | 500mA |
| Load current | 150mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 1µA |