Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS32L,135
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BAS32L,135
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOD80C |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Power dissipation | 500mW |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |