Diode: rectifying
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
BAS33-TAP
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BAS33-TAP
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | DO35 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 1nA |
| Capacitance | 3pF |