Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 90V; 200mA; SOT23; Ufmax: 1.25V; Ifsm: 2A
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common anode, double |
| Max. off-state voltage | 90V |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Type of diode | switching |