Tootekood: BAS40-05-7-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: BAS40-05-7-F
  • Mounting
  • Case
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Semiconductor structure
  • Max. off-state voltage
  • Max. forward impulse current
  • Load current
  • Max. forward voltage
  • Power dissipation
  • Reverse recovery time
  • Type of diode
  • Capacitance
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; 40V; 0.2A; 5ns; SOT23; 350mW
Mounting SMD
Case SOT23
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure common cathode, double
Max. off-state voltage 40V
Max. forward impulse current 600mA
Load current 200mA
Max. forward voltage 1V
Power dissipation 350mW
Reverse recovery time 5ns
Type of diode Schottky switching
Capacitance 4pF