Diode: switching
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
BAS40-06HYFHT116
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: BAS40-06HYFHT116
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common anode, double |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Max. forward impulse current | 600mA |
| Load current | 0.12A |
| Max. forward voltage | 1V |
| Type of diode | Schottky switching |