Tootekood: BAS40-06LT1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: BAS40-06LT1G
  • Mounting
  • Case
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Semiconductor structure
  • Max. off-state voltage
  • Load current
  • Max. forward voltage
  • Power dissipation
  • Type of diode
  • Capacitance
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky switching; SMD; 40V; 0.12A; SOT23; 225mW
Mounting SMD
Case SOT23
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure common anode, double
Max. off-state voltage 40V
Load current 0.12A
Max. forward voltage 380mV
Power dissipation 225mW
Type of diode Schottky switching
Capacitance 5pF