Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; 40V; 0.2A; 5ns; SOT23; 310mW
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Features of semiconductor devices | superfast switching |
| Max. forward impulse current | 600mA |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Power dissipation | 310mW |
| Reverse recovery time | 5ns |
| Type of diode | Schottky switching |
| Capacitance | 5pF |