Diode: Schottky switching; SMD; 40V; If: 0.12A; SOT23; 250mW
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS4005E6327HTSA1-1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: BAS4005E6327HTSA1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky switching; SMD; 40V; If: 0.12A; SOT23; 250mW
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Max. forward impulse current | 200mA |
| Load current | 0.12A |
| Max. forward voltage | 1V |
| Power dissipation | 250mW |
| Type of diode | Schottky switching |