Diode: Schottky rectifying; SMD; 40V; 0.12A; SOD123F
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS40H.115
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BAS40H,115
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; 40V; 0.12A; SOD123F
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123F |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Max. forward impulse current | 200mA |
| Load current | 0.12A |
| Max. forward voltage | 1V |
| Type of diode | Schottky switching |