Diode: Schottky rectifying; SMD; SOT363
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS40SDW-AU_R1_000A1
Tootja: PanJit Semiconductor
Tootja tootekood: BAS40SDW-AU_R1_000A1
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; SOT363
| Mounting | SMD |
| Case | SOT363 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | double series x2 |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Max. forward impulse current | 600mA |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | Schottky switching |
| Leakage current | 22µA |