Diode: Schottky rectifying; SMD; 40V; 200mA; SOT363; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS40SDW_R1_00001
Tootja: PanJit Semiconductor
Tootja tootekood: BAS40SDW_R1_00001
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; 40V; 200mA; SOT363; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SOT363 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | double series x2 |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Max. forward impulse current | 600mA |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Power dissipation | 225mW |
| Type of diode | Schottky switching |
| Leakage current | 1µA |