Diode: switching; THT; 125V; 250mA; Package: box,tape; DO34; 1.5us
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS45A,133
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BAS45A,133
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; THT; 125V; 250mA; Package: box,tape; DO34; 1.5us
| Mounting | THT |
| Case | DO34 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 125V |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 250mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 1.5µs |
| Type of diode | switching |