Diode: switching; SMD; 125V; 250mA; 1.5us; Package: reel,tape; SOD80
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS45AL,115-2
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BAS45AL,115
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 125V; 250mA; 1.5us; Package: reel,tape; SOD80
| Mounting | SMD |
| Case | SOD80 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 125V |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 250mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 1.5µs |
| Type of diode | switching |