Diode: switching
Kordarv:
8000.0
Minimum quantity:
8000.0
Tootekood:
BAS516,315
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BAS516,315
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SC79, SOD523 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. load current | 250mA |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 250mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Power dissipation | 500mW |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 500nA |
| Capacitance | 1pF |