Diode: switching
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
BAS521BF-1
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BAS521BF
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SC79, SOD523 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 250V |
| Max. load current | 250mA |
| Max. forward impulse current | 9.4A |
| Load current | 250mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Power dissipation | 250mW |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 100nA |
| Capacitance | 2pF |