Small Signal Diode, Single, 325 V, 400 mA, 1.1 V, 50 ns, 8 A
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
BAS521LP-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: BAS521LP-7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Small Signal Diode, Single, 325 V, 400 mA, 1.1 V, 50 ns, 8 A
| Mounting | SMD |
| Case | X1-DFN1006-2 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 2 |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Max. forward impulse current | 3A |
| Load current | 400mA |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | switching |
| Capacitance | 5pF |
| Max operating temperature | 150°C |