Diode: Schottky rectifying; SMD; 70V; 70mA; SOT323
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS70-06W.115
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BAS70-06W,115
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; 70V; 70mA; SOT323
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common anode, double |
| Max. off-state voltage | 70V |
| Max. forward impulse current | 100mA |
| Load current | 70mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Type of diode | Schottky switching |