Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS70W-05-7-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: BAS70W-05-7-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 70V |
| Max. forward impulse current | 100mA |
| Load current | 70mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Power dissipation | 200mW |
| Reverse recovery time | 5ns |
| Type of diode | Schottky switching |
| Leakage current | 100nA |
| Capacitance | 2pF |