Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS70XY.115
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BAS70XY,115
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOT363, SC88, TSSOP6 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | double series x2 |
| Max. off-state voltage | 70V |
| Max. forward impulse current | 100mA |
| Load current | 70mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Type of diode | Schottky switching |
| Capacitance | 2pF |