Diode: switching; SMD; 85V; 0.215A; DFN1006-2,SOD882; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAS9116
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: BAS9116
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 85V; 0.215A; DFN1006-2,SOD882; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | DFN1006-2, SOD882 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 85V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Load current | 215mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 3µs |
| Type of diode | switching |