Battery: lithium; 3V; CR123A,R123; 1500mAh; Ø17x33.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAT-CR123A-HT/A
Tootja: AKYGA BATTERY
Tootja tootekood: AKY1235
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Battery: lithium; 3V; CR123A,R123; 1500mAh; Ø17x33.5mm
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | in-tray |
| Leads | none |
| Body dimensions | Ø17x33.5mm |
| Capacity | 1.5Ah |
| Rated voltage | 3V |
| Cell size | CR123A, R123 |
| Battery features | high temperature resistant, non-rechargeable |
| Type of battery | lithium |