Battery: lithium; 3V; CR2032,coin; MITSUBISHI; 3pin,for PCB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BAT-CR2032-H/MT
Tootja: MITSUBISHI
Tootja tootekood: CR2032/1GVF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Battery: lithium; 3V; CR2032,coin; MITSUBISHI; 3pin,for PCB
| Mounting | vertically |
| Leads | 3pin, for PCB, positive pole: 2pin |
| Body dimensions | Ø20x3.2mm |
| Capacity | 225mAh |
| Rated voltage | 3V |
| Cell size | coin, CR2032 |
| Battery features | non-rechargeable |
| Type of battery | lithium |