Battery: lithium; 3V; CR2032,coin; 2pin,for PCB; 210mAh
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
BAT-CR2032HP2D/A
Tootja: AKYGA BATTERY
Tootja tootekood: AKY1140
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Battery: lithium; 3V; CR2032,coin; 2pin,for PCB; 210mAh
| Mounting | horizontally |
| Leads | 2pin, for PCB |
| Body dimensions | Ø20x3.2mm |
| Mounting holes pitch | 20mm |
| Capacity | 210mAh |
| Rated voltage | 3V |
| Cell size | coin, CR2032 |
| Battery features | non-rechargeable |
| Type of battery | lithium |